2010. július 09. 11:38

A 81. Ünnepi Könyvhét alkalmából a hajdúnánási Móricz Pál Városi Könyvtár vendége volt Tóth-Máthé Miklós író-színművész.

A bensőséges hangulatú beszélgetés során a találkozó résztvevői megismerkedhettek a szerző családi hátterével, a reformátor ősök szellemi hagyatékával, amely mély nyomot hagyott Tóth-Máthé Miklós írásművészetében.

2010. július 09. 10:53

Nagysikerű programok zajlottak a hajdúnánási Tájház 30 éves jubileuma alkalmából meghirdetett rendezvénysorozaton. Június 8-án az általános iskolák csoportjai vártuk, olyan régi munkák megismertetésére, mint a kézi mosás mosókereten házi főzésű szappannal, kukoricafosztás, borstörés, tésztagyúrás- és nyújtás, grillázs-készítés, kézifonás, fafaragás, szalmafonás, gyomlálás, kovácsolás, szobatakarítás földes szobában, kenyérsütés, dagasztás és hasonlóak.

2010. május 25. 22:52

30 éves a hajdúnánási tájház - programsorozat.

Részletekért kattintson a "Tovább szeretném olvasni a hírt" hivatkozásra.

Címkék: meghívó
2010. május 25. 15:23

Idén is meghirdetjük Tiniboszi táborunkat a felsőtagozatos diákok számára-július 12- 16-ig, illetve július 19-23-ig.

Az öt-öt napos táborban változatos programok várnak a résztvevőkre. Többek között vendégünk lesz Kiss Attila író, az Altináj és más népszerű regények szerzője. Szerepel a programban íjászkodás, múzeum látogatás, kerékpártúra, tájházi programok. A tábor naponta 9-17 óráig tart.

2010. május 25. 15:22

Az idén nyáron is hirdet olvasótábort a Móricz Pál Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény július 5-9 között.

"Pocok-táborba" várjuk az általános iskolák 2-4. osztályos tanulóit, akik szeretik Geronimo Stilton kalandjait. A táborba jelentkezni lehet június 15-ig naponta 8-16 óráig a városi könyvtárban.

A tábori programok naponta 9-17 óráig tartanak. A programok között szerepel íjászkodás, kerékpártúra, egy napos kalandtúra a Koppány-völgye kalandparkban, tájházi elfoglaltság. S természetesen naponta egy-egy könyvtári program is, közös olvasmányélmény megbeszélése, könyvajánlások, könyves vetélkedők.

2010. május 23. 19:24

Indul a Csak egyetlen Földünk van III. fordulója. Ezúttal a Környezetvédelmi Világnap alkalmából hirdetjük meg internetes vetélkedőnk 3. fordulóját.

Ha kedved van játszani, akkor töltsd ki az alábbi totót és küldd vissza június 7-ig, a szokásos módon, azaz papíralapon, vagy még egyszerűbben a neten keresztül.

2010. május 23. 18:59

Író-olvasó találkozóra várja és hívja látogatóit könyvtárunk június 2- szerdán, délután 16 órától.

A Móricz Pál Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény szeretettel várja Önt és Kedves Családját a 2010. évi Ünnepi Könyvhét alkalmából szervezett író-olvasó találkozóra. Vendégünk a Debrecenben élő Károli Gáspár-, és Kölcsey-díjas író, Tóth-Máté Miklós.

• A találkozó időpontja: 2010. június 2. szerda, du. 16 óra
  • Helye:Bocskai u. 12-14, városi könyvtár olvasóterme

Címkék: meghívó
2010. május 16. 12:18

Könyvtárunkban megalakult az "Olvasólámpa fényénél..." olvasóklub. Várjuk kedves könyvtárhasználóinkat személyre szabott könyvajánlásokkal, beszélgetésekkel!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15