2011. március 18. 12:50
Számítógépes és internet tanfolyam nyugdíjasoknak 2011. március 2-8-ig.

2011. február 27. 19:55
A Móricz Pál Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény három fordulóból álló rendezvénysorozatra hívja és várja a felső tagozatos gyerekeket.

2011. február 27. 17:01
A Móricz Pál Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény három fordulóból álló rendezvénysorozatot hirdet alsó tagozatos gyerekek számára.

2011. február 15. 17:45

Könyvtárunk legfiatalabb látogatóit, az óvodásokat fogadtuk gyermekkönyvtári foglalkozáson január végén,február elején. A vidám, hangulatos találkozókon a Fülemüle Óvoda, és a 7.sz. Óvoda apróságai álarckészítéssel, zenével-tánccal köszöntötték a zord tél végét jelző farsang időszakát.

2011. február 15. 17:40

"Az Óperenciás tengeren - A táltos költő Ady Endre" címmel nagyszabású irodalmi estre vártuk november 4-én az érdeklődő közönséget a Süss fel Nap Ifjúsági Házba. Vendégeink voltak Csuja Imre Jászai Mari díjas, Érdemes Művész, Szabó Margaréta színművész, Balázs Barnabás zeneszerző.

2011. február 15. 17:35

December 2-én a Nők Lapja munkatársa, a Pulitzer-emlékdíjas Schäffer Erzsébet újságíró volt vendégünk. A varázslatos egyéniségű törékeny írónő magával ragadta hallgatóságát, akik alaposan felkészültek, hiszen a könyvtárban hozzájuthattak minden kötetéhez. Képünkön az ajándékba kapott „nánási emlékkel”, azaz egy köténnyel.

2011. február 15. 17:30

December 8-án került sor a városnapi programsorozat keretén belül a hagyományos helytörténeti vetélkedőre, amelynek a témája ezúttal a párválasztás, lakodalom volt. A versenyző csapatok szintén a hagyomány jegyében versenyfilmeket készítettek, nagyszüleik, dédszüleik szokáshagyományáról. A nemes versengést nagyon-nagyon szoros mezőnyben a Református Általános Iskola csapata nyerte, mindössze 1 pont különbséggel a II.Rákóczi Iskola előtt, akiktől viszont szintén egy ponttal maradt el a Barcsa János Iskola csapata. A verseny egészéről elmondhatjuk, hogy a gyerekek igen alaposan felkészültek, és valóban minimális különbségek döntöttek a helyezéseknél.

2011. február 15. 17:27

December 9-én délután 18 órakor kezdődött a Tanyázó programunk, amelyben elsőként Zágonyi Antal pásztortárgy-gyűjtő kiállítását nyitottuk meg, majd ezt követően bemutatásra került a Nánási kalendárium 2011 évi kötete. Végül pedig Darócziné Bordás Andrea, a Helytörténeti gyűjtemény gyűjteménykezelője értékelte a 2010. évre Emberek, arcok, történetek c. helyismereti pályázatra érkezett dolgozatokat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17