2011. február 15. 17:40

"Az Óperenciás tengeren - A táltos költő Ady Endre" címmel nagyszabású irodalmi estre vártuk november 4-én az érdeklődő közönséget a Süss fel Nap Ifjúsági Házba. Vendégeink voltak Csuja Imre Jászai Mari díjas, Érdemes Művész, Szabó Margaréta színművész, Balázs Barnabás zeneszerző.

2011. február 15. 17:35

December 2-én a Nők Lapja munkatársa, a Pulitzer-emlékdíjas Schäffer Erzsébet újságíró volt vendégünk. A varázslatos egyéniségű törékeny írónő magával ragadta hallgatóságát, akik alaposan felkészültek, hiszen a könyvtárban hozzájuthattak minden kötetéhez. Képünkön az ajándékba kapott „nánási emlékkel”, azaz egy köténnyel.

2011. február 15. 17:30

December 8-án került sor a városnapi programsorozat keretén belül a hagyományos helytörténeti vetélkedőre, amelynek a témája ezúttal a párválasztás, lakodalom volt. A versenyző csapatok szintén a hagyomány jegyében versenyfilmeket készítettek, nagyszüleik, dédszüleik szokáshagyományáról. A nemes versengést nagyon-nagyon szoros mezőnyben a Református Általános Iskola csapata nyerte, mindössze 1 pont különbséggel a II.Rákóczi Iskola előtt, akiktől viszont szintén egy ponttal maradt el a Barcsa János Iskola csapata. A verseny egészéről elmondhatjuk, hogy a gyerekek igen alaposan felkészültek, és valóban minimális különbségek döntöttek a helyezéseknél.

2011. február 15. 17:27

December 9-én délután 18 órakor kezdődött a Tanyázó programunk, amelyben elsőként Zágonyi Antal pásztortárgy-gyűjtő kiállítását nyitottuk meg, majd ezt követően bemutatásra került a Nánási kalendárium 2011 évi kötete. Végül pedig Darócziné Bordás Andrea, a Helytörténeti gyűjtemény gyűjteménykezelője értékelte a 2010. évre Emberek, arcok, történetek c. helyismereti pályázatra érkezett dolgozatokat.

2010. július 09. 11:38

A 81. Ünnepi Könyvhét alkalmából a hajdúnánási Móricz Pál Városi Könyvtár vendége volt Tóth-Máthé Miklós író-színművész.

A bensőséges hangulatú beszélgetés során a találkozó résztvevői megismerkedhettek a szerző családi hátterével, a reformátor ősök szellemi hagyatékával, amely mély nyomot hagyott Tóth-Máthé Miklós írásművészetében.

2010. július 09. 10:53

Nagysikerű programok zajlottak a hajdúnánási Tájház 30 éves jubileuma alkalmából meghirdetett rendezvénysorozaton. Június 8-án az általános iskolák csoportjai vártuk, olyan régi munkák megismertetésére, mint a kézi mosás mosókereten házi főzésű szappannal, kukoricafosztás, borstörés, tésztagyúrás- és nyújtás, grillázs-készítés, kézifonás, fafaragás, szalmafonás, gyomlálás, kovácsolás, szobatakarítás földes szobában, kenyérsütés, dagasztás és hasonlóak.

2010. május 25. 22:52

30 éves a hajdúnánási tájház - programsorozat.

Részletekért kattintson a "Tovább szeretném olvasni a hírt" hivatkozásra.

Címkék: meghívó
2010. május 25. 15:23

Idén is meghirdetjük Tiniboszi táborunkat a felsőtagozatos diákok számára-július 12- 16-ig, illetve július 19-23-ig.

Az öt-öt napos táborban változatos programok várnak a résztvevőkre. Többek között vendégünk lesz Kiss Attila író, az Altináj és más népszerű regények szerzője. Szerepel a programban íjászkodás, múzeum látogatás, kerékpártúra, tájházi programok. A tábor naponta 9-17 óráig tart.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19