2010. április 17. 18:14

Régészeti vándorkiállítás a hajdúnánási Helytörténeti Gyűjteményben

A tárlat a debreceni Kölcsey Központ helyén végzett régészeti feltárás leleteit mutatja be. Az ásatásokat a Déri Múzeum Régészeti Osztályának munkatársai, Szolnoki László és Ringer István régészek végezték.

2010. április 09. 12:24

Különleges témájú író-olvasó találkozóra vár minden érdeklődőt a városi könyvtár április 16-án,délután l6 órára.

Könyvtárunk vendége lesz Adonyi Sztancs János, akinek az Arisztokraták ma - 21 főnemes a XXI. században című két kötetes munkáját mutatja be Erdei Sándor újságíró. Különleges családi titkokat tudhatunk meg a nagyhírű, a magyar történelemben meghatározó szerepet játszó arisztokrata családok , mint pl. az Almássyak, Bánffyak, Tiszák, Hunyadyak Festetics avagy éppen Széchenyi család életéből.

2010. április 08. 10:16

Igazi tavaszi zsongással telt meg a gyermekkönyvtár március 26-án délután, az Óvodások Versmondó Fesztiválján. A bátor, vállalkozó szellemű, talpraesett apróságok szebbnél szebb versekkel köszöntötték ezt a várva-várt évszakot.

Szándékosan nem vetélkedőre hívtuk a kicsiket, sokkal inkább az volt a célunk, hogy egy jó hangulatú délutánt töltsenek el a gyerekek, szülők, óvónők, a könyvtár falai között. Ehhez adott kellemes hátteret az ovisok rajzaiból készült kiállítás, melyet április végéig tekinthetnek meg az érdeklődők.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21