Szép magyar beszéd 2018.

2018. február 20. 10:59

2018. február 8-án a Móricz Pál Városi Könyvtárban idén is megrendezésre került a Szép magyar beszéd elnevezésű Kazinczy-díj Alapítvány szépkiejtési versenyének város környéki
fordulója, melyen öt iskola képviseltette magát: a Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium, a Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium és a Református Általános Iskola és Óvoda Hajdúnánásról,­valamint a GÚT Általános Iskola Görbeházáról és a Vásárhelyi Pál Általános Iskola Polgár képviseletében.
A megmérettetésen 5-6. osztályos, valamint 7-8. osztályos kategóriában hallgatta meg a zsűri a diákokat. Minden résztvevőnek két szöveget kellett felolvasnia.
A zsűri, mindkét korcsoportnál Bakóné Papp Tünde a Debreceni Pedagógiai Oktatási Központ szaktanácsadója, Szabóné Mezei Etelka nyugalmazott könyvtáros és Horváth Tamara BSZC Csiha Győző Szakgimnázium és Szakközépiskola pedagógusa voltak.
Első körben szokás szerint mindenki a saját maga által választott szöveget ismertette, míg a második körben a helyben kiosztásra kerülő, kötelező szöveg került felolvasásra.
Az értékelésnél elsősorban a szöveghűség és a hangképzés, hangsúlyozás volt a fő szempont.

5-6. osztályos korcsoport nyertesei:
I. ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­helyezett: Horváth Dorina – Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­­
II. ­ ­ ­ ­ ­ ­ helyezett: Tóth Panna - Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium­
III. ­ ­ ­ ­ ­ ­helyezett: Kónya Fanni - Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium­

7-8. osztályos korcsoport nyertesei:
I. ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­helyezett: Siró Tamara – Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium­
II. ­ ­ ­ ­ ­ ­ helyezett: Kondás Tímea – Vásárhelyi Pál Általános Iskola, Polgár­
III. ­ ­ ­ ­ ­ ­helyezett: Fórizs Villő - Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium­

2018. április 6-8-án, Kisújszálláson megrendezésre kerülő Szép magyar beszéd regionális fordulóján Síró Tamara, Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium tanulója képviseli területünket.

A Helyezetteknek ezúton is gratulálunk, és sok sikert kívánunk Síró Tamarának a következő fordulóhoz!

A hírhez kapcsolódó galéria: